PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=835083}
7,4 130 356
ocen
7,4 10 1 130356
5,4 31
ocen krytyków
Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa
powrót do forum filmu Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa

Miałem przyjemność obejrzenia tego filmu. Szedłem z mieszanymi uczuciami bo przecież Underdog nie był dziełem wybitnym ;) Liczyłem, że Kawulski odrobił lekcje. Film okazał się rewelacyjny, ze znakomitym aktorstwem Kowalczyka, Frycza, Woronowicza ale to co pokazał Tomek Włosok to było mistrzostwo świata. Próbowałem w gangsterskich filmach wyszukać jego odpowiednika, czyli małego frika który jest groźnym gangusem i tylko do głowy przyszedł mi Joe Pesci, ale wierzcie mi Włosoka się oglądało lepiej. Kradł każda scenę. Dziewczyny Gangusów czyli Siwiec i Szroeder też dały rade.

Scenografia przenosi nas do lat 70-80tych, klimat tego czasu jest niepowtarzalny w tym filmie. Oprócz ciekawej fabuły jest też świetnie dobrana muzyka, Kawulski nie poskąpił grosza zatrudniając m.in. Muńka Staszczyka. Minusem dla mnie było za dużo scen seksu, no ale to pewnie kwestia gustu.

Film bazuje na historii gangusa, która opisana jest w książce o tym samym tytule. W mojej ocenie jest jednym z najlepszych obrazów mafii bo pokazuje realizm jej działania w okresie transformacji ustrojowej. Jeśli ktoś myśli że to kolejna historia o Masie to się rozczaruje. W tym filmie wielokrotnie bohater odnosi się do Masy, traktując go jak najpodlejszą forme człowieka, który sprzedał rodzinę, kolegów, po to by ratować siebie.

Film mocny, trzymający w napięciu, myśle że będzie o nim bardzo głośno.

___ice___

Aż specjalnie konto założyłem, żebyś miał okazję wrzucić mnie do worka tych którzy zachwalają ten film, bo jest dobry patrząc na ostatnie filmy polskiego kina a to że masz tyle lat konto to jakiś wyznacznik? Tak? Czego? Byleś zajebisty, współpraca z Tobą to czysta przyjemność, co by nie mówili...... Resztę sobie dopowiedz dude

ocenił(a) film na 5
Kamil_Jan_2

Mnie wcale nie dziwi, że konto specjalnie założyłeś... jakoś dziwnym trafem tylko i wyłącznie pod filmami Kawulskiego zawsze ktoś specjalnie musi założyć konto, żeby mi powiedzieć, że jestem w błędzie xD Przypadek? nie sądzę... tak samo było z Underdogiem, gdzie tak samo jak przy "jak zostałem gangsterem" ludzie specjalnie konta zakładali takie z d*py jak "kamil_jan_2 czy inne randomowe imiona/nazwisko w nicku zawsze w obronie do twórczości kawulskiego.

Niczym sie nie różnicie od przygłupów, którzy również specjalnie zakładają nowe konta, żeby dać jego produkcjom 1/10, które piszą pod każdym filmem, że fejkowe konta zawyżają ocenę... dlatego to, że mam 20 lat konto tutaj jest wyznacznikiem tego, że nie jestem jakimś podrabiańcem jak wy :)

ocenił(a) film na 8
___ice___

A Ty oczywiście masz prawo wyłączne wyceny filmów, więc po co tu my, małe żuczki się rozpisujemy, skoro wystarczyłoby zapytać Ciebie co mamy myśleć o filmie. No więc przepraszam Pana, że ośmieliłem się pomyśleć cokolwiek nie zapoznawczy się z jedyną prawdziwą prawdą do wierzenia podaną.

ocenił(a) film na 8
___ice___

Twój komentarz jednak nie ubawił mnie tak jak sam film choć twórczość, przyznaję , radosna. Film oceniam wysoko, dawno nie widziałam tak dobrej polskiej produkcji. Pechowo, bo za pozytywną opinię nie dostałam ANI GROSZA. Wiesz może jak to zrobić? Jeśli tak to proszę, zgłoś się;)

ocenił(a) film na 5
Siacha1

najmij się do firmy/grupy, która zajmuje się "budowaniem" albo niszczeniem opinii w sieci. Pełno takich jak się patrzy w tych czasach. No i jak to jest dla ciebie dobre polskie kino to nie wiem może obejrzyj Boże Ciało, Zimną Wojne czy nie jeden film Smarzowskiego. W sumie to mógłbym długo wymieniać filmy z ostatnich kilku lat... to co ty oglądasz za chłam, że takie Jak zostałem gangsterem to tak dobry film, że dawno tak dobrej polskiej produkcji nie widziałaś. Jak dawno? :D

kajko91

Kolejny lewy profil wychwala ten syf.

ocenił(a) film na 1
kajko91

ile zapłacili za ten bełkot? Farmazon - kłamstwo goni kłamstwo. Dlaczego podali: wołomin, pruszków, żoliborz, a zapomnieli mokotów, łomianki, itd. bo z dupy mają informacje. W tamtych czasach siedzieli pozamykani w domach jak teraz podczas epidemii i wiedzieli tyle co z tv :( sciema dla 8 latków co nie żyli w tamtych czasach to się zajarają fikcją literacką !

ocenił(a) film na 5
djdjdjdjddj

Strasznie slaby film, nawet jak na polskie realia, historia opowiedziana jest nudna i gra w slaby sposob na emocjach, chociazby moment w ktorym Frycz krzyczy na ta glucha dziewczyne, tak samo oststnia scena z Waldenem ze niby go zabil, slabe to bylo, ba sam koniec musieli dac jakas ofiare z glownych bohaterow bo film juz kompletnie bylby nijaki.

ocenił(a) film na 8
djdjdjdjddj

A Ty chciałeś poznać wszystkie gangi, ich członków i listę nazwisk z adresami i telefonami? To film fabularny a nie dokument. To, że scenarzysta posłużył się pewnymi faktami, to nie znaczy, że zostały oddane wiernie i kompletnie. Weź pod uwagę charakter poruszanej materii, reżyser zapewne chce dożyć następnego filmu...

ocenił(a) film na 6
kajko91

Ja mam odwrotnie. Underdoog w porządku,Jak został... już mi się nie podobał,ale to może dlatego,że naoglądałem się filmów i seriali gangsetrskich na najwyższym poziomie typu Gomorra,Suburra,Zero zero zero. Kto je obejrzy to Jak zostałem gangsterem to będzie niczym dobranocka.

ocenił(a) film na 1
kajko91

co w tym filmie było dobrego? film tragedia jakby bajka o tym jak zostać gangsterem Obejrz film WRÓG PUBLICZNY NUMER JEDEN z Casselem to zobacysz prawdziwy gansterski

ocenił(a) film na 9
JAR_5

Trzeba być otwartym..Klasyka to klasyka np. jak Ojciec chrzestny 10/10 a to co nowe to nowe...Psy 3 to kicha a to jest coś w innym stylu...

ocenił(a) film na 1
kajko91

a Ja miełem nie przyjemność obejrzec tego GNIOTA film tragedia o człowieku który od dziecka marzył aby zostać nie policjantem,nie strażakiem nie lekarzem tylko ...gangsterem no bravo bravo SUKCES dobry przykład dla dzieci

ocenił(a) film na 8
JAR_5

Film niezły, choć mogli sobie darować celebrytki w roli "aktorek". Nie podoba mi się gloryfikowanie świata przestępczego, który ma jakoby jakąś etykę. Nie rozpływam się też nad Wołoskiem, zbyt histerycznie grał. Ale Kowalczyk 8/10, stoicki spokój, przydałoby się zobaczyć inne miny.

ocenił(a) film na 10
qwert_8

Jak śmiesz oceniać grę aktorską, jeśli nawet nazwiska grającego aktora nie jesteś w stanie poprawnie napisać? A może Ty jakiś inny film oglades?? Tomek zagrał zajebiście, podobnie jak Maciek. A zbyt historycznie, to Ty ten komentarz pisałeś chyba xD Jednym słowem w dupie byłeś, i gówno widziałeś a nie dobrą grę aktorską, skoro nie potrafisz docenić talentu występujących aktorów w tym filmie.

ocenił(a) film na 10
ewelinabrytney

*histerycznie

ocenił(a) film na 8
ewelinabrytney

Trzymając się twojej logiki: jak śmiesz oglądać filmy, skoro nie jesteś w stanie poprawnie napisać czasownika określającego tę czynność?

ocenił(a) film na 9
JAR_5

każdy film ma być przykładem dla dzieci? Gdyby tak było to Vega powinien dostać dożywocie.

ocenił(a) film na 8
JAR_5

jeśli prowadzisz na takie filmy swoje dzieci, to nie jedź z nimi nigdzie na zachód czy do skandynawii, bo Ci je odbiorą.

ocenił(a) film na 8
kajko91

gdzie ty tam widziales za duzo scen seksu ?!! ladnie cie ponioslo..

kajko91

Jeśli chcesz poznać innego bohatera w typie Waldena, to zobacz serial Osadzony np. na Netflix. Postać Santito wywali z butów :)

ocenił(a) film na 9
kajko91

Zgadzam się, bardzo dobry film. Wysoka ocena nie jest sprawą trolli.

kajko91

fajne wzorce dla młodzieży. super jest kraść i zabijać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones