PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1090}

Ojciec chrzestny II

The Godfather: Part II
8,5 283 431
ocen
8,5 10 1 283431
9,0 35
ocen krytyków
Ojciec chrzestny II
powrót do forum filmu Ojciec chrzestny II

Wypisujcie sceny, które (w całej trylogii) "wgniotły" was w fotel. Dla mnie taką sceną był moment, w którym Michael podczas Sylwestra całuje Freda i mówi - You broke my heart. Niesamowita scena, powoduje większy efekt niż wszystkie efekty specjalnie w Avatarze, Terminatorze i Obcym razem wzięte

Joker_WhySoSerious

Chyba żart...

ocenił(a) film na 10
Joker_WhySoSerious

Również bardzo lubię tę scenę :).

Joker_WhySoSerious

oczywiście - scena mocna. Poza tym:
a) moment, gdy Michael zdaje sobie sprawę, że zdrajcą był Fredo
b) reakcja Michaela na wieść o aborcji - szok, potem dzika furia...
c) zamknięcie drzwi tuż przed nosem Kate - jedna z najmocniejszych scen filmowych, jakie widziałam
d) rozmowa Michaela z Connie podczas pogrzebu
e) "przebaczenie" Fredowi, a zwłaszcza wymowne spojrzenie posłane jednemu ze swoich ludzi
f) czekanie na śmierć Freda
g) ostatnia scena zamyślonego, samotnego Michaela

Pewnie jeszcze więcej tego było...

ocenił(a) film na 10
okapika

czekanie na śmierć Freda, zamach młodego Vito na don Fannucciego, "pierwsze zadanie" Michaela, i koński łeb w łóżku bo to moja osobista trauma z lat dziecięcych... no i wiele wiele więcej...

Joker_WhySoSerious

nie czepiaj się Terminatora i Obcego, to zupełnie inny rodzaj filmu

użytkownik usunięty
nemo899

Chodziło mu o to, że nie trzeba używać efektów specjalnych by wgnieść widza w fotel, wywołać ciarki, po prostu wywrzeć na nim ogromne wrażenie. Wystarczy taka scena.

Nadal to bełkot. Filmy są gatunkowo inne i w tamtych przytoczonych filmach efekty specjalne były niezbędne i użyte równie genialnie jak słowa Micheal'a do brata.

użytkownik usunięty
armarange

Zapomniałem, że kiedykolwiek coś takiego pisałem. Należy Ci się złota łopata. Owszem, filmy sci-fi ciężko sobie dzisiaj wyobrazić bez efektów specjalnych, ale i w nich, sceny bez natłoku efektów mogą wgnieść.

ocenił(a) film na 9
Joker_WhySoSerious

Głowa konia w łóżku, Frank w wannie (niczym w starożytnym Rzymie...), czy też Vito, który na spotkaniu z mafiami wyjątkowo jasno stwierdza, że nic nie ma prawa się stać powracającemu Michaelowi.

ocenił(a) film na 9
Ketosz

Po wczorajszym, ponownym seansie pierwszej części, zmuszony jestem dodać scenę Michaela, denerwującego się przed swym pierwszym zabójstwem.

ocenił(a) film na 8
Joker_WhySoSerious

ten film nie posiada takiej sceny

ApolloCreed_

Oczywiście, że posiada.

ocenił(a) film na 10
Joker_WhySoSerious

A nie wiem czy wiesz, ze ta scena jest również ulubiona Al'a Pacino :)

ocenił(a) film na 10
Joker_WhySoSerious

jak dla mnie, w fotel wgniatały mnie przede wszystkim sceny z De Niro. Jego twarz to była książka; każdą emocję dało się z niej wyczytać. Poza tym Robert stworzył doskonałe podwaliny pod postać odegraną przez Brando - i pod każdym względem go przypomina. Jego głos, język Italii i mimika (jak daleka od charakterystycznego dlań 'marszczenia się') urzekają widza. Sceny, jak kiedy płakał, gdy mały Fredo był chory, czy jak zlikwidował Dona Ciccio - majstersztyk. Al Pacino równie dobrze zagrał, trochę wykwintny, acz głównie bezuczuciowy. Też podobały mi się sceny jego reakcji na aborcję czy zamknięcie drzwi przed Kay.

ocenił(a) film na 9
Bruce_Lee

'sceny jego reakcji na aborcję' - moim zdaniem więcej to daje do myślenia, niż niejedna manifa

ocenił(a) film na 8
Joker_WhySoSerious

Zdecydowanie głowa konia w łóżku. Nogi w morzu krwi. Gdy pierwszy raz oglądałem tę scenę byłem przekonany, że gość będzie w dolnej części ciała zmasakrowany.

Joker_WhySoSerious

" Niesamowita scena, powoduje większy efekt niż wszystkie efekty specjalnie w Avatarze, Terminatorze i Obcym razem wzięte"
Wybacz, ale to zdanie nie tylko nie ma sensu ( bo mówimy o różnych gatunkowo filmach) , ale i brzmi jak bełkot podjaranego licealisty. Co wam złego uczyniły inne filmy, że wciąż przy okazji recenzowania Ojca Chrzestnego "coś" im wytykacie ? Efekty specjalne w dwóch tytułach które wymieniłeś są na swoim miejscu i genialne niemniej niż przytoczona przez Ciebie rozmowa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones