PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6718}

Złoto dla zuchwałych

Kelly's Heroes
7,7 41 747
ocen
7,7 10 1 41747
7,6 7
ocen krytyków
Złoto dla zuchwałych
powrót do forum filmu Złoto dla zuchwałych

Dźiwi mnie tylko czemu tak mało osób ten film widziało

artur1239

No i duży plus jak na tamte lata, że Sherman wygląda jak Sherman, a Tiger jak Tiger...


Pzdr.

DamianGZYL

Niestety Tygrys to przebudowany T-34, zdradza to układ bieżny. W prawdziwym koła były w dwóch rzędach, co w przypadku zamarznięcia błota unieruchamiało czołg, a wymiana wewnętrznego wymagała demontażu trzech kół.

bazant57

Ale jak na tamten okres to i tak bardzo dobrze. Ja się za bardzo nie znam, ale Tygrys wyglądał jak Tygrys, a nie jak M60 - jak to jest w innych filmach z tamtego okresu. ;)

bazant57

podobno w tamtych latach kilka Tygrysów służyło jeszcze w siłach zbrojnych Hiszpanii ale ta nie zgodziła sie ich udostepnić na potrzeby filmu (wiadomo - Franco...)

ocenił(a) film na 7
artur1239

Dobry dobry. Ja go właśnie oglądam po raz... eeee... siódmy? I za każdym razem mam brechę z Oddball` a i s-ki. Świetny kawał kina rozrywkowego. Dzisiejszym reżyserom uczyć się od starych mistrzów. Warto obejrzeć, warto poznać, warto mieć na dysku.

ocenił(a) film na 10
artur1239

Zgadzam się. Film 10/10. Jak na czasy tamte, te i przyszłe. A efekty specjalne - do dzisiaj jedne z najlepszych. Trochę mało krwi, ale to szczegół... przecież to komedia, a nie realistyczny film wojenny.

ocenił(a) film na 10
artur1239

A ja powiem również że film również i mnie zachwyca, a ta muzyka 10/10.

artur1239

A ja mam pytanie. Kojarzy ktoś może film w realiach 2 wojny światowej, w której pokazana na końcu filmu pokazana jest bitwa pancerna z udziałem czołgów? Dodam, ze bitwa ta nie jest na faktach autentycznych tylko zmyślona :)

baranek_110

Pewnie chodzi ci o film pt. "Bitwa o Ardeny"

Glaca_2

To chyba nie ten film, gdyż akcja dzieje się w zimie, a w tym co szukam akcja była chyba na pustyni. Pamiętam tylko końcowe napisy, które mówiły że cała bitwa z udziałem czołgów była wymyślona.

ocenił(a) film na 10
baranek_110

Mam cholerny sentyment to tego filmu. Film klasyka. Naśmiałem się na nim do bólu brzucha. Z chęcią do niego zawsze będę wracał. Ostatnia scena gdy na ścianie pojawia się napis „Możecie nam teraz naskoczyć” mnie rozbroiła. Bardzo dobry kawał rozrywkowego kina z elementami akcji. 10 na 10

baranek_110

cofam poprzednie zdanie, to jednak o ten film mi chodzilo, dzieki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones